Ako si vybrať správneho osobného trénera?

sobota, 29 januára | 2022 | Megatrener.sk

Ak si v niečom neveríš alebo sa nevyznáš, nie je hanba požiadať o pomoc. Nie je hanba mať osobného trénera, ktorý ťa pri cvičení usmerňuje, dáva na teba pozor a učí ťa nové veci. Nie je hanba nevedieť všetko. Nikto z nás učený z neba nespadol, nikto z nás neovláda stopercentne všetky cviky, anatómiu svojho tela či správne stravovanie. A keďže na každý problém existuje riešenie, tu je to naše.

Čítať viac

Kondičný tréner: Kto to je a aká je jeho úloha?

piatok, 20 novembra | 2020 | Megatrener.sk

Byť kondičným trénerom dnes môže byť naozaj každý a často sa stretávam s tým, že sa týmto „titulom“ oslovujú aj ľudia, ktorí okolo kondície a trénerstva ani nešli. Je dôležité vedieť si správne vybrať a rozoznať v množstve pseudotrénerov toho pravého a správneho. Pýtaš sa, čo má správny kondičný tréner mať? Ako sa správa k svojim klientom? Prečo a kedy je vhodné ho osloviť?

Čítať viac

Ako rýchlo schudnúť? Začni ešte dnes! Tu je 5 tipov pre začiatočníkov

pondelok, 19 októbra | 2020 | Megatrener.sk

Pre zmenu životného štýlu je potrebné učiniť hneď niekoľko krokov a povedať si, čo nimi chceš dosiahnuť. Ak si sa práve rozhodol začať chudnúť, páliť tuky, na tejto ceste plnej nie vždy najľahších prekážok to bude určite jednoduchšie s pomocou osobného trénera. Ale či už to bude s ním alebo bez neho, tieto tipy ti ukážu, ako nezlyhať a získať vytúžený cieľ rýchlo a efektívne.

Čítať viac

7 tipov, pre ktoré sa oplatí cvičiť ráno

utorok, 25 augusta | 2020 | Megatrener.sk

Cvičenie je nesmierne zdravé, to všetci vieme. Cvičenie nám pomáha pri chudnutí a formovaní postavy, aj to vieme. Áno, cvičenie prospieva aj našej psychike, naše telo pri ňom zaplavia endorfíny a my sme po cvičení celý akýsi šťastnejší. Napriek tomu je niekedy veľmi ťažké zaradiť pravidelné cvičenie do svojho nabitého denného programu. Ak sa popoludní alebo večer po práci už ledva prinútiš zdvihnúť z gauča a nechodíš do práce práve na šiestu hodinu či ešte skôr, skús si zvyknúť cvičiť ráno. Možno to na prvý pohľad vyzerá desivo, no ver, že ranné cvičenie stojí za to.

Čítať viac