Kondičný tréner: Kto to je a aká je jeho úloha?

piatok, 20 novembra | 2020 | Megatrener.sk

Byť kondičným trénerom dnes môže byť naozaj každý a často sa stretávam s tým, že sa týmto „titulom“ oslovujú aj ľudia, ktorí okolo kondície a trénerstva ani nešli. Je dôležité vedieť si správne vybrať a rozoznať v množstve pseudotrénerov toho pravého a správneho. Pýtaš sa, čo má správny kondičný tréner mať? Ako sa správa k svojim klientom? Prečo a kedy je vhodné ho osloviť?

Čítať viac

Ako rýchlo schudnúť? Začni ešte dnes! Tu je 5 tipov pre začiatočníkov

pondelok, 19 októbra | 2020 | Megatrener.sk

Pre zmenu životného štýlu je potrebné učiniť hneď niekoľko krokov a povedať si, čo nimi chceš dosiahnuť. Ak si sa práve rozhodol začať chudnúť, páliť tuky, na tejto ceste plnej nie vždy najľahších prekážok to bude určite jednoduchšie s pomocou osobného trénera. Ale či už to bude s ním alebo bez neho, tieto tipy ti ukážu, ako nezlyhať a získať vytúžený cieľ rýchlo a efektívne.

Čítať viac

7 tipov, pre ktoré sa oplatí cvičiť ráno

utorok, 25 augusta | 2020 | Megatrener.sk

Cvičenie je nesmierne zdravé, to všetci vieme. Cvičenie nám pomáha pri chudnutí a formovaní postavy, aj to vieme. Áno, cvičenie prospieva aj našej psychike, naše telo pri ňom zaplavia endorfíny a my sme po cvičení celý akýsi šťastnejší. Napriek tomu je niekedy veľmi ťažké zaradiť pravidelné cvičenie do svojho nabitého denného programu. Ak sa popoludní alebo večer po práci už ledva prinútiš zdvihnúť z gauča a nechodíš do práce práve na šiestu hodinu či ešte skôr, skús si zvyknúť cvičiť ráno. Možno to na prvý pohľad vyzerá desivo, no ver, že ranné cvičenie stojí za to.

Čítať viac

5 krokov pre dosiahnutie vašich fitness cieľov

pondelok, 11 novembra | 2019 | Megatrener.sk

Každý, kto sa rozhodne začať s cvičením či posilňovaním, by si mal hneď na samom začiatku uvedomiť aký je jeho hlavný cieľ a čo chce dosiahnuť tým, že sa do cvičenia vôbec pustí. Samozrejme treba pochváliť každého, kto sa v dnešnej hektickej dobe rozhodne začať robiť niečo pre seba a hlavne pre svoje zdravie. Na začiatok stačí jediné - jednoducho si musíte stanoviť hlavný cieľ. Cvičenie bez cieľa je naozaj zbytočnou stratou času a peňazí. Sami sme prečítali mnoho článkov a zaručených tipov ako sa nevzdať, ako vytrvať a čo najviac sa motivovať. Z celého toho množstva sme pre vás vybrali body, ktoré aj naozaj fungujú a sú aj reálne splniteľné.

Čítať viac