Zdravé fit maškrty, ktoré si môžeš dopriať aj počas sviatkov + Recepty

pondelok, 21 decembra | 2020 | Megatrener.sk

Vianoce máme za rohom a spolu s nimi prichádza aj čas príprav jedla a maškŕt, ktoré k nim neodmysliteľne patria. Vôňa škorice, čokolády, teplého medu či oblátok. Na sviatočnom stole nesmie chýbať majonézový zemiakový šalát a ryba. Ako predjedlo sa podávajú opekance s makom či tvarohom alebo iné chuťovky, nasleduje tanier kapustnice a sviatočná večera končí oblátkami s medom či koláčmi. Všade je to iné a predsa rovnaké.

Čítať viac

Ako si zostaviť zdravý jedálniček? Poradím ti!

štvrtok, 10 septembra | 2020 | Megatrener.sk

Základom zdravého životného štýlu je zdravý, pestrý a vyvážený jedálniček. Správny pomer tukov, sacharidov, bielkovín, vitamínov a minerálov v tvojej strave v nemalej miere ovplyvní či už tvoje zdravie, silu alebo celkovú kondíciu a výdrž.

Čítať viac

Tajomstvo tvarohu odhalené: Toto je dôvod, prečo ho ješ pred spaním. Čo ak ti však nechutí? Časť 2.

štvrtok, 09 júla | 2020 | Megatrener.sk

V prvej časti tohto článku som ti povedal, „ten“ dôležitý dôvod, prečo ti každý človek vo fitku povie, že máš ako posledné jedlo dňa jesť tvaroh. Keďže máš to šťastie čítať riadky megatrénera, povedal som ti aj to, že za tvaroh, ktorý nemusí byť úplne všetkým po chuti, existujú náhrady. Spomínal som cottage cheese a tvrdý syr. Teraz ti predstavím ďalšie štyri alternatívy.

Čítať viac

Tajomstvo tvarohu odhalené: Toto je dôvod, prečo ho ješ pred spaním. Čo ak ti však nechutí? Časť 1.

nedeľa, 14 júna | 2020 | Megatrener.sk

Spomínaš si ešte ako si prvýkrát prišiel do fitka a dal si sa s niekým do rečí? Jasné, ramená mal ako Arnold, tak si sa opýtal, čo by si mal jesť, aby si bol riadny borec. Odpoveď si dostal asi v takomto poradí: ryža, mäso, vločky, zelenina, vajcia a tvaroh. Na otázku, kedy to máš jesť ti tá Arnoldová kópia povedala, že tvaroh máš jesť večer, pred spaním, že on to tak robí. No a ty si si ho opäť premeral a usúdil si, že je to chlapina, zrejme vie, čo robí, a tak to tak budeš robiť aj ty. To, prečo, by si tvaroh mal jesť pred spaním si sa už neopýtal, nechcel si byť za hlupáka, keď ti to hovoril tak suverénne, akoby iná možnosť nebola. Ale, vieš, čo? JE! A hneď niekoľko...

Čítať viac