Chceš výsledky? Zbav sa únavy a stresu. Pomôže ti tento minerál!

nedeľa, 07 júla | 2019
Chceš výsledky? Zbav sa únavy a stresu. Pomôže ti tento minerál!

Svalové kŕče, úzkosť, depresia, zlá kvalita spánku, závrate, silné migrény, vysoký krvný tlak, problémy so srdcom, únava, problémy s pamäťou a učením sa... Našiel si sa v týchto príznakoch? Ak áno, mal by si spozornieť, pretože všetky majú toho istého menovateľa, nedostatok magnézia. Prijímať ho iba zo stravy nestačí a ja som konečne našiel vhodný doplnok výživy, ktorý všetky príznaky odstránil, dokonca moje fyzické aj psychické zdravie zlepšil. Uponáhľaný svet, hektický život plný zvratov a tlakov byť každý deň lepší sa nakoniec odrazili aj na mojom zdraví. Nepriznávam to rád, pretože predstava, že som Superman je príjemnejšia, ale nie som. Vlastne nebol som, kým som nezačal brať ten správny doplnok výživy – Progress Magnézium od Progress Nutrition.

            Aby si sa dostal do obrazu, magnézium (horčík) je minerálna látka, ktorá sa označuje aj ako „prvok života“ to znamená, že je nevyhnutný pre život skoro všetkých tvorov na matičke Zem. Horčík usmerňuje výmenu informácií medzi jednotlivými nervovými bunkami a podieľa sa na vyše 300 enzymatických procesoch ľudského organizmu. Keď ti chýba energia,  je to znak, že niečo nie je v poriadku. Postupne sa už snehová guľa nazvaná absencia magnézia iba nabaľuje, pretože všetko so všetkým súvisí. Máš málo energie, pretože tvoj spánok nie je kvalitný, to sa odráža na tvojich reakciách na záťažové a stresové situácie, stúpa ti tlak... Preťažuješ duševnú stránku, no a ako to už býva, všetko začína v hlava, ktorá môže spustiť aj prípadné fyzické ochorenia. Na trhu je množstvo výrobcov, ktorí ma presviedčali o tom, že práve ich magnézium my pomôže. Keďže som aktívny človek, vyskúšal som ich viacero, ale iba jeden mi skutočne pomohol...

Výhody Progress Magnézium

            V nenápadnej iba pár centimetrov vysokej ampulke, ktorú strčíš aj do dámskej kabelky je 60 bio kapsul z rastlinnej celulózy bez farbív. Neobsahujú plnivá, pomocné látky, ťažké kovy, patogénne baktérie, lepok, sóju, mlieko, GMO zložky, čiže sú ako stvorené pre všetkých, čo chcú svojmu telu dopriať kvalitu, nie odpad. Magnézium má tri formy, ktoré spolu dokážu zastávať potrebné funkcie v tele.

1. Tri-magnézium dicitrát

- je forma magnézia zodpovedná najmä za produkciu energie

2. Magnézium aspartát

- je forma magnézia, ktorú využívajú najmä svaly pre ich činnosť (kontrakcia atď.

3. Magnézium bisglycinát

- je forma magnézia, ktorá slúži primárne na znižovanie stresových hormónov a tým prehlbuje spánok a zlepšuje jeho kvalitu.

Všetky tri formy v sebe spája Progress Magnézium, premenené na drobné, jedna kapsula obsahuje:
- 184 mg tri-magnézia dicitrát
- 184 mg magnézia aspartátň
- 184 mg magnézia bisglycinát
- 74 mg elementárneho magnézia

Dávkovanie

            Keďže je magnézium upokojujúci minerál s regeneračnými účinkami, odporúča sa užívať ho cca 30 minút pred spaním. Muži by mali užívať 4 kapsuly a ženy 2 kapsuly. Nepôsobí však na všetkých rovnako. V prípade, že po užití magnézia nemôžeš zaspať, tvoje telo vykazuje znaky výrazného deficitu tohto minerálu. Nie je to dôvod na žiadnu paniku a „čachrovanie“ s dávkou. Tú zachovaj, len ju presuň na ráno. Po približne 4 až 12 týždňoch pravidelného užívania by sa deficit mal odstrániť a môžeš presunúť dávkovanie na večer, už spomínaných 30 min pred spaním. Pri takomto užívaní sa prejaví jeho relaxačný účinok na CNS (Centrálnu nervovú sústavu). Na pozitívne výsledky užívania Progress Magnézium som nemusel čakať celé týždne či mesiace. Stačili mi tri dni. Ako prvé som to spozoroval na celkovej kvalite spánku vrátane  rýchlejšieho zaspávania a bezproblémového ranného vstávania. Už som viac nepotreboval trikrát presúvať budík na neskôr, vstal som na prvé zazvonenie. Z postele som sa presunul do môjho druhého domova - gymu, kde som si všimol ďalší benefit Progress Magnézium. Odišli mi svalové kŕče a tiky, čo pre mňa ako aktívneho športovca milujúceho železo je porovnateľné novej Channelke pre shopoholičku! Cítil som energiu počas celého dňa, nemal som žiadne výkyvy, kedy by ma zrazu začalo lámať a ja by som potreboval poobedný šlofík. Keďže som v neustálom kolotoči a stres je všade okolo, po pravidelnom užívaní Progress Magnézium sa zlepšila aj moja reakcia na stres, za čo vďačím zlepšeniu funkcie nervového systému. Klienti v redukčnej diéte, ktorí stále formujú postavu do plaviek ocenili zníženú chuť na sladké. Klesajúce pokušenie rovná sa stúpajúce výsledky a v ich prípadoch môžem hovoriť aj o zlepšenie detoxikácie, konkrétne zlepšenie spaľovania tuku a zdravia všeobecne.

Ak sa ti páčil článok, zdieľaj ho s priateľmi.