Toto je zaručený recept na celulitídu!

sobota, 07 septembra | 2019
Toto je zaručený recept na celulitídu!

Viac o tom ktoré potraviny sú vhodné na odstránenie celulitídy si prečítate v tomto článku.

Podľa dermatológa Dr. Howarda Murada, ktorý pomáhal od príznakov celulitídy aj tým najznámejším Holywoodskym celebritám, ako Kate Moss, Jennifer Lopez, Cameron Diaz či večne mladá a krásna Jennifer Aniston, celulitída je podľa jeho názoru v skutočnosti spôsobená svalovou atrofiou. Nastáva vtedy, keď vrstva svalov zoslabne a oddelí sa od pokožky, takže tukové usadeniny sú vidieť. Ak to necháš tak, tukové zásoby sa, samozrejme, stále zväčšujú a stav sa iba zhoršuje.

Ak patríš do klubu „celulitiďákov“, tak mám pre teba ďalšiu zlú správu. Podľa Dr. Murada neexistuje žiadna skratka, ako sa jej zbaviť. Povedané inak, žiadny z tých neskutočne drahých krémov na jej odstránenie nefunguje. Krémy, ktorými v dobrej viere natierate svoje problémové partie, vo väčšine teda brucho, zadoček či stehná, spôsobia len to, že pokožka vlastne opuchne. Na určitý čas sa môže zdať že efekt celulitídy je mierne potlačený, ale je to len optický klam. Aby sme však neboli takí negatívni, tak podľa vyššie spomínaného dermatológa, jej výskyt nie je genetický, to znamená, že pokiaľ nebudeš chcieť, nemusíš ju mať.

 

Faktory pre a proti celulitíde

 

Existujú faktory, ktoré celulitídu priťahujú a tie, ktoré jej výskyt potláčajú. Vo všeobecnosti sa za “priateľov celulitídy” považuje nezdravý životný štýl a nedostatok pohybu. Z potravín sa treba vyhýbať cukru, plnotučným mliečnym výrobkom, priemyselne spracovaným potravinám, nasýteným tukom – maslu či červenému mäsu. Nepomôžeš si ani bielymi cestovinami, ryžou či bielym chlieb. Stopku ukáž aj alkoholu a cigaretam.  

 

Medzi nepriateľov celulitídy patrí biele mäso, špenát, zeler, sója, fenikel, ľadový šalát, fazuľa, ryba - hlavne čerstvý tuniak a losos, bobule, cibuľa, orechy, ovocie, vajcia, ovsené vločky, celozrnné pečivo a cestoviny, prírodné mliečne výrobky, bylinkový čaj, zelený čaj, biely čaj, granátové jablká, mrkva, papriky, paradajky, karfiol, citrusové plody, brokolica, avokádo. Ako hovoria bratia Češi, “podtrženo sečteno” ak sa chceš vyhnúť celulitíde, mal by si dodržiavať zdravý životný štýl, súčasťou ktorého je okrem “čístého” stravovania aj pohybová aktivita.

Pravidelné cvičenie totiž zvýši prietok krvi do oblastí, kde sa celulitída vyskytuje, a to prispieva k posilneniu spojivového tkaniva tam, kde sa nachádzajú jamky. Rovnako zdravá strava a potraviny bohaté na živiny ako lecitín, esenciálne mastné kyseliny či antioxidanty znižujú zápal, vyplavia nadbytočné tekutiny a prispievajú k zvýšeniu krvného obehu, čím bránia bunkám pred ich migráciou na povrchu.

 

Síce je už zima a blíži sa objemovka, v ktorej nám tak veľmi nevadí, že sme celí pomarančoví, je to ideálny čas na to, zamerať sa na nedostatky, ktoré chceme do ďalšej sezóny odstrániť. Celulitída mizne pomaly, ale ak začneš teraz do ďalšej plavkovej sezóny bude z teba kus.

 

Preto kontaktuj osobného trénera a dohodni si termín tréningu.

 

Objednajte si kvalitné doplnky výživy od jedného z našich partnerov GYMBEAM. Kliknite TU.