Takto som pomohol schudnúť Martinovi a pomôžem aj tebe!

streda, 09 decembra | 2020
Takto som pomohol schudnúť Martinovi a pomôžem aj tebe!

Bol to deň ako každý iný. Osobné tréningy, varenie, vymýšľanie nových a zaujímavejších postupov pre mojich klientov a v neposlednom rade aj moje vlastné cvičenie. Takto zväčša trávim svoje dni ja, ale v čom bol práve výnimočný tento deň D je to, že mi napísal obézny Martin, ktorý už mal dosť sebatrýznenia v nefungujúcich diétach a rozhodol sa konať. A ja, ako správny Megatréner som neváhal a podal mu pomocnú ruku. Ako ale prebiehala táto premena z pohľadu klienta Martina a čím všetkým si počas nej prešiel, si prečítaš v nasledujúcom rozhovore.

Vyhraj premenu od Megatrénera

Ešte predtým, ako sa pustíme do rozhovoru ti dávam možnosť sa stať lepšou verziou seba samého rovnako, ako sa to podarilo Martinovi. Svoje rozhodnutie máš čas urobiť do 31.12.2020, potom sa spoločne pustíme do práce.

Zapojiť sa

Martin, na začiatok nám povedz odkiaľ pochádzaš, čo je tvojou náplňou práce a čo ťa viedlo k vyhľadaniu si trénera?

Pochádzam z Vyhní, čo je malá dedinka neďaleko Žiaru nad Hronom. Tu aj pracujem, v miestnom pivovare. Som strojník a mám na starosti obsluhu kotolne - strojovne.

K zmene som sa rozhodol sám od seba a z vlastnej vôle. Najskôr som začal experimentovať so stravou, čo malo za následok prvý pokles váhy, no tá sa časom zastavila a tak mi manželka poradila, aby som skúsil osloviť nejakého trénera a výživového poradcu. Hľadali sme na internete a našli sme teba. To množstvo pozitívnych komentárov a odporúčaní na tvoju prácu ma presvedčilo. Tak som ti napísal a už nebolo cesty späť :)

Aký bol tvoj počiatočný cieľ?

Keď sme sa dohodli ako vlastne bude naša spolupráca vyzerať a koľko chcem zhodiť zo svojej pôvodnej hmotnosti, povedali sme si, že to dáme na 100-vku. Pre mňa to bolo vysnívané číslo. Naozaj to išlo to pekne a plynulo, samozrejme, že som dodržiaval jedálniček a zakaždým, keď som si nebol s niečím istý, tak som ťa oslovil o pomoc. Bez ohľadu na čas som vždy dostal radu a to mi veľmi pomáhalo.

Čo ťa najviac zaujalo v zmene stravovania?

V zmene ma zaujalo najmä to, koľko zbytočností sa dá zo stravy vylúčiť a ako sa dá ľahko odnaučiť od zlozvykov. Nič z toho mi teraz ani nechýba, žiadne vyjedanie nezmyselností len preto, že sa nudím. Stačí si ozaj prerátať kalórie, uvedomiť si čo vydáš a čo prijmeš, a ide to. Aj vďaka tvojej rade, že sa mám riadiť kalorickými tabuľkami, ktoré mám stále pri sebe v telefóne, si viem stravu pekne vyskladať. 

Počas spolupráce vám prišla do cesty korona a plánovaná návšteva fitnesscentra nebola možná. Ako si cvičil počas tohto obdobia?

Fitko som zatiaľ nenavštívil, doteraz som cvičil sám podľa seba, s vlastnou váhou, k tomu som pridal prechádzky a dosť aktívne cyklotúry. Verím však, že sa čoskoro dostanem aj k tomu fitku a niečomu novému ma priučíš :)

Ako dlho ti trvalo schudnúť prvých 10 kíl?

Zhruba 2,5 až 3 mesiace. Vždy v nedeľu som sa postavil na váhu a videl som postup. Váha klesala, to bol pre mňa super hnací motor k dosahovaniu môjho cieľa.

Ako hodnotíš premenu a čo bolo pre teba najťažšie?

Premenu hodnotím ako svoje naozaj správne rozhodnutie, ktoré som urobil v pravý čas. Mám z nej super pocit. Dodržiaval som po celý čas tvoje rady a príkazy a išlo to oveľa jednoduchšie, než som na začiatku očakával.

Najťažšie bolo asi nájsť si čas a priestor pre cvičenie alebo cyklistiku, ale vždy som si to vedel zariadiť.

Na začiatku premeny som mal takmer 140kg, prvých 16kg som schudol sám, ako som na začiatku spomínal. Tých ďalších 24kg som zhadzoval už za tvojej pomoci, bez ktorej by som to určite nezvládol.

A čo nevýhody takéhoto chudnutia, sú nejaké?

Jediné, čo možno považovať za nevýhodu je to, že odkedy som schudol, je mi oveľa väčšia zima na ruky a nohy :) Moja termoregulačná schopnosť sa znížila úmerne k množstvu tuku, o ktorý som prišiel a ktorý ma ohrieval. Rovnako tak som od základu zmenil šatník, keďže som sa z veľkosti XXL dostal vďaka premene na veľkosť L.

Čo by si odporučil niekomu, kto je ešte len na začiatku svojej cesty a možno stále váha, či sa do premeny pustiť?

V prvom rade musím povedať každému, kto o premene uvažuje, že sa do ničoho nesmie nútiť. Hlavne to musí chcieť každý sám a ostatné už pôjde samo.

Samozrejme, netreba sa vzdávať pri prvom neúspechu. Je dôležité si veriť. Ani mne váha neklesala z večera do rána, všetko chce svoj čas a výsledok sa dostaví. Stačí mať chuť, odhodlanie, podporu najbližších a super trénera, ktorý vie ochotne poradiť, motivovať a neraz aj udržať nad vodou. Vtedy sa to dá zvládnuť. Ja som takúto trénerskú podporu a oporu našiel v tebe.

Ak sa ti páčil rozhovor, zdieľaj ho s priateľmi. 

Ak nás chceš podporiť, môžeš tak urobiť nákupom kvalitnej športovej výživy u nášho partnera.

Nakupuj tu