Masér: Dobrý pomocník na unavené svaly

sobota, 12 marca | 2022 | Megatrener.sk

Každý jeden z nás potrebuje občas vypnúť. Na pár chvíľ nič neriešiť, nič nemusieť, len tak byť. Jednoducho relaxovať, oddychovať. Pre niekoho je dokonalým relaxom prechádzka v prírode, pre druhého vaňa plná horúcej vody, iný si oddýchne pri dobrej knihe či na masáži. A tu sa pristavíme. Pretože masáž to nie je len hladkanie a stláčanie svalov mastnými rukami. Ono je to čosi oveľa dôležitejšie.

Čítať viac

Ako si vybrať správneho osobného trénera?

sobota, 29 januára | 2022 | Megatrener.sk

Ak si v niečom neveríš alebo sa nevyznáš, nie je hanba požiadať o pomoc. Nie je hanba mať osobného trénera, ktorý ťa pri cvičení usmerňuje, dáva na teba pozor a učí ťa nové veci. Nie je hanba nevedieť všetko. Nikto z nás učený z neba nespadol, nikto z nás neovláda stopercentne všetky cviky, anatómiu svojho tela či správne stravovanie. A keďže na každý problém existuje riešenie, tu je to naše.

Čítať viac

Top potraviny pre zdravé srdce

pondelok, 15 novembra | 2021 | Megatrener.sk

Konzumácia mrkvy rovná sa zdravému zraku, orechy pomáhajú našej pamäti a ak chceme mať zdravé črevá a trávenie bez parazitov, občas by sme si mali do úst hodiť strúčik cesnaku. Čo ale prihodiť na tanier v prípade, že chceš posilniť svoje srdce? Pozreli sme sa na to, aké potraviny by si mal zaradiť do svojho jedálnička, pokiaľ si chceš zachovať svoje srdce a cievny systém čo najdlhšie zdravé.

Čítať viac

Križánek, Grznár, Krasinský a ďalší odpovedajú na otázku: Prečo ľudia častokrát nedosahujú viditeľné výsledky?

nedeľa, 12 septembra | 2021 | Megatrener.sk

V dnešnom článku sme sa najväčších osobností z SK/CZ fitness sveta pýtali na jednoduchú otázku, ale s veľmi širokou možnosťou odpovede. Ako už názov článku uvádza, každému sme položili rovnakú otázku, ktorá znela: „Kde robia cvičenci chybu, ktorí častokrát cvičia bez viditeľných výsledkov?“ Tých chýb môže byť veľmi veľa a práve preto nás zaujímal názor a pohľad na danú otázku od rôznych osôb na základe ich vedomostí a skúseností. Poďme teda na konkrétne odpovede.

Čítať viac